Par to, kas svarīgs picu pasaulē
Ceturtdiena, 20. jūnijs, 2024
Maira, Rasa, Rasma
26.06.2023

Tagad - izvēlies arī sieru!

Tagad - izvēlies arī sieru!

Pica LuLū gadā iepērk ap 150 tonnām siera – strauji pieaug vegāniskā siera patēriņš!

Picu gatavošanai Pica LuLū gadā iepērk vidēji 150 tonnas siera, un pēc uzņēmuma prognozēm vegāniskā siera īpatsvars kopējā patēriņā gada laikā varētu pieaugt. Palielinoties vegāniskā uztura pieprasījumam, strauji aug arī Pica LuLū picās izmantotā vegāniskā siera īpatsvars, ko uzņēmuma vajadzībām radījis “Smiltenes piens”. Tas ir īpašs produkts ar siera garšu, kas guvis negaidītu popularitāti arī klasisko picu patērētāju vidū. Sākot ar šī gada jūniju vegānisko sieru var izvēlēties jebkurai picai. Tas satur vegānā dzīvesveida piekritējiem nepieciešamos vitamīnus, turklāt tajā nav dažādi pārtikas alergēni, holesterīns u.tml.

“Vegānisks uzturs Latvijā iegūst aizvien lielāku popularitāti, daudziem, īpaši bērniem ir vērojamas dažādu pārtikas produktu izraisītas alerģijas, piemēram, daudziem aktuāla ir laktozes nepanesamība – līdz ar to nevar ēst arī klasiski gatavotu sieru. Klientu vajadzības regulāri analizējam un ņemam vērā, tām regulāri pielāgojam arī picu piedāvājumu, pārveidojam receptes, papildinām. Mūsu vērojumi liecina, ka šīs picas ar vegānisko sieru iecienījuši ne tikai pārliecināti vegāni, bet arī picumīļi, kuri vēlas pagaršot kaut ko jaunu, reizēm ēdienkartē iekļaut kaut ko atslodzei. Tikai pie mums jebkurai picai var izvēlēties arī vegānisko sieru. Picu cepšanā maksimāli izmantojam vietējos produktus, būtiska sastāvdaļa ir siers un lepojamies, ka izmantojam tikai īstu sieru! Sākotnēji mūsu picu meistariem vegāniskas picas receptes radīšana bija sava veida izaicinājums, līdz sākām sadarbību ar AS “Smiltenes piens”. Tā ražotais vegāniskais produkts ar siera garšu labi kūst un turklāt ir arī garšīgs! Šis mums ir revolucionārs atklājums, negaidīti strauji pieaug vegāniskā siera pieprasījums dažādu veidu picām,” gandarīta Pica LuLū valdes locekle Maija Zariņa.

“Esam radījuši vegānisko produktu, kas palīdzēs veģetāriešiem un vegāniem paplašināt un bagātināt savu ikdienas ēdienkarti. Pēc savas garšas un īpašībām produkts ir ļoti pietuvināts klasiskā siera garšai un īpašībām – to iespējams viegli sarīvēt, karstumā labi kūst un stiepjas. Produkts nesatur nevienu no  zināmajiem 14 pārtikas alergēniem, ne arī laktozi, glutēnu, soju, riekstus, nav gatavots ar konservantiem. Pamatsastāvā ir ļoti augstas kvalitātes kokosa tauki, kas savu īpašību dēļ ir ārstu-dietologu atzīti, jo nesatur transtaukskābes, holesterīnu. Vēl pamatsastāvā ir kartupeļu ciete, kas ļoti ātri cilvēka organismā asimilējas, rada sāta sajūtu, bet pēc ēšanas kuņģī nav smaguma sajūtas. Pietam produktam ir pievienoti divi vegānā dzīvesveida piekritējiem nepieciešamie vitamīni –  B12 un D3, kas šāda dzīvesveida piekritējiem bieži vien trūkst organismā, tā radot veselības problēmas. Minēto vitamīnu devas ir ievērojamas. 100 gramos vegāniskā produkta  ar siera garšu B12 vitamīns ir 2.5mikrogrami, kas ir 100% dienas deva, savukārt D3 vitamīns 100g produktā ir 50% no ieteiktās dienas devas,” skaidro AS “Smiltenes piens” valdes priekšsēdētāja Ilze Bogdanova.

Pica LuLū regulāri iepērk izejvielas no vietējiem Latvijas lauksaimniekiem, pārtikas ražotājiem, lai nodrošinātu picu un citu ēdienu atbilstošu kvalitāti, kā arī atbalstītu vietējo ekonomiku. Tāpat uzņēmuma pārliecība ir, ja produkti iepirkti no vietējiem ražotājiem, vieglāka ir arī to izsekojamība un iespēja pārliecināties, kādi ir ražošanas apstākļi, kāda ir uzņēmuma filozofija un darba kultūra.

SIA Later Ltd zīmolam Pica LuLū ir 17 picērijas, kas atrodas Rīgā, Jūrmalā un Ādažos. Uzņēmumā strādā ap 200 darbinieki. Pica LuLū picu rullēšanas un cepšanas prasmēs uzņēmums ir ieguldījis 30 gadu darbu.